DetailBlockCargo

Saat 14:00'a kadar sipariş verdiğiniz tüm ürünlerimiz aynı gün içerisinde kargo firmasına teslim edilecektir. Aynı zamanda 150 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti tarafımıza aittir.

Kutunuzda fazladan ürün çıkarsa endişe etmeyin müşterilerimize ufak sürprizler yapmayı severiz.

Yer Fıstığı Kavrulmuş Tuzlu 500 Gr
Yer Fıstığı Kavrulmuş Tuzlu 500 Gr
Yer Fıstığı Kavrulmuş Tuzlu 500 Gr

Yer Fıstığı Kavrulmuş Tuzlu 500 Gr

0,00
İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺38,22(KDV Dahil)
İndirimli : ₺29,71(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 997

Kavrulmuş Yer Fıstığı Tuzlu (500 gr)

En lezzetli yemişlerden biri olan kavrulmuş yer fıstığı (500 gr) ara öğün, kahvaltılık ya da çay yanında lezzetli bir katık olabilir. En lezzetli ve organik tadıyla kavrulmuş yer fıstığı çeşitleri arasında tuzlu ve tuzsuz olmak üzere iki farklı çeşit bulunur. Bunun dışında ise Valencia, Virginia, İspanyol, Runner gibi farklı çeşitleri bulunur. Kavrulmuş yer fıstığı fiyatları bakımından de piyasa standartlarına uygunluğu ile birçok evde yerini kolaylıkla alır. Kavrulmuş yer fıstığı faydaları arasında lifli bir gıda olması bakımından sindirimi düzenlemesi, demir içeriği ile kan seviyesini iyileştirmesi ve kansızlığa iyi gelmesi gibi birçok farklı etki bulunur.

Kavrulmuş Yer Fıstığı Tuzlu Üretim Aşaması

Kavrulmuş yer fıstığı üretim aşaması, farklı uygulamaları içerir. Kavrulmuş yer fıstığı (500 gr) ilk olarak topraktan çıkarılır, asmalarından temizlenir. Kurutulan fıstıklar, kabuklarından ayrılarak tuzlu ya da tuzsuz olarak fırınlanır yahut ocakta kavrulur.

Kavrulmuş Yer Fıstığı Tuzlu Kullanım Önerileri

Yer fıstığı çeşitleri gibi tatlı ve atıştırmalık olarak kullanılabilir. Bu kuruyemiş, kavrulmuş olduğu için uzun süre dayanır.

Kavrulmuş Yer Fıstığı Tuzlu Besin Değeri

Kavrulmuş yer fıstığı besin değeri oldukça faydalı içerikleri bir arada bulundurur. Genel olarak içeriğinde bulunanlar:

  • %14 karbonhidrat
  • %15 protein
  • %71 yağ

Kavrulmuş Yer Tuzlu  Fıstığı Kalori

Kalorisi yüksek bir besin olan fıstık tüketilirken tavsiye edilen günlük adet 15-20 arasıdır. Kavrulmuş yer fıstığı kalori değeri, bir avuçta 264’e denk gelmektedir.

Kavrulmuş Yer Fıstığı Tuzlu  Menşei

Kavrulmuş yer fıstığı menşei, Türkiye’dir. Türkiye’de Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Siirt, Diyarbakır fıstık yetiştiriciliği yapılan illerdir.

Kavrulmuş Yer Fıstığı Tuzlu  Saklama Koşulları

Kavrulmuş yer fıstığı saklama koşulları arasında en önemlisi yemişlerin nemle temas ettirilmemesidir. Islanmayacak şekilde kuru bir dolap içinde kese kağıdında ya da ağzı sıkı kapatılmış saklama kaplarında organik ve taze yemişlerinizi her zaman ilk günkü tazeliği ile saklayabilirsiniz. Aynı zamanda sitemizden Kavrulmuş Yer Fıstığı Tuzlu 250 Gram ürününü de satın alabilirsiniz.

 

Benzer Ürünler
DetailBlock
Sepette Ekstra %20 İndirim
%100 Taze Ürün Garantisi
Güvenilir Alışveriş
Sağlıklı Paketleme
Güvenli Paketleme Sistemi

Aksoy Baharat ürünlerinizi en özenli şekilde hazırlayıp paketler, evinize güvenle ulaştırır.

ÜRÜNLERİMİZİ NASIL GÖNDERİYORUZ?