Yaprak Ihlamur

Ihlamur ağacı yüzyıllardır insanların sakinleştirici ve ateş düşürücü olarak kullandığı ıhlamur yapraklarını yaşama hediye eder. Yaprak ıhlamur çay olarak tüketildiğinde soğuk algınlığına iyi gelir. Doğanın bize hediye ettiği şifalı bitkileri en saf haliyle size ulaştırıyoruz. 

Ihlamur Faydaları

Soğuk algınlığı ve gripte etkili olan ıhlamur faydaları bakımından çok daha fazla fayda sunar. Ihlamur faydaları ile birçok hastalığın tedavisinde kullanılır. Ihlamurun faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz. İçeriğindeki antioksidanlar iltihap gidericidir. Spazm giderici ve ağrı kesici özelliği vardır, boğazdaki ve ağızdaki tahrişi tedavi eder, ateş düşürücü ve balgam söktürücüdür, kalp damar sağlığını destekler, stres ve kaygıyı azaltır, cilt ve saç sağlığını destekler ve bağışıklığı güçlendirir.

Ihlamur Çeşitleri

Ihlamur ağacının dünya üzerinde yetişen 30 farklı türü olduğunu bilinmektedir. Ihlamur çeşitleri yetiştiği yere ve yaprak türlerine göre sınıflandırılır. Büyük yapraklı ıhlamur, küçük yapraklı ıhlamur ve gümüş ıhlamur en çok yetiştirilen ıhlamur çeşitleridir. Ihlamur çiçeğinden ıhlamur yağı, ıhlamur çayı, ıhlamur sabunu, ıhlamur sirkesi, ıhlamur macunu gibi çeşitli ürünler elde edilir. 

Yaprak Ihlamur Nedir

Ihlamur ağacından toplanan yaprakların kurutulmasıyla elde edilen yaprak ıhlamur ıhlamur ağacının faydalı olan yapraklarıdır. Yaprak ıhlamur nedir diye bakarsal ıhlamur ağacının en faydalı bölümlerinden toplanan ıhlamur yapraklarıdır diyebiliriz. Sitemizde doğadan el değmeden size ulaşacak ıhlamur yaprağı ürünlerini uygun fiyat avantajıyla sunuyoruz. Tüm siparişlerinizi sitemizden doğal ürün garantisiyle verebilirsiniz.

Yaprak Ihlamur İle Çiçek Ihlamur Farkı Nedir

Çiçek ıhlamurda sadece bitkinin çiçekleri bulunurken yaprak ıhlamurda hem bitkinin çiçekleri hem de yaprakları bulunur. Yaprak ıhlamurda ıhlamur ağacının yapraklarından bolca bulunur. Çiçek ıhlamurda ıhlamur ağacının çiçekleri vardır. Yaprak ıhlamur ve çiçek ıhlamur farkı nedir diye merak ediyorsanız ikisinin de faydalı olduğunu yaprak ıhlamurun çay için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz. 

Yaprak Ihlamur Nasıl Demlenmeli

Bir demliğe 2 gr kadar yaprak ıhlamur koyup üzerine 1 su bardağı kaynamaya yakın sıcaklıkta su ekleyin. 5-10 dakika demlenmesini bekleyin. Ihlamur yaprağı demlenirken demliğin kapağını açmayın. Demlendikten sonra ıhlamur çayınızı bal ve limon da ekleyerek içebilirsiniz. Yaprak ıhlamur nasıl demlenmeli diye soruyorsanız dikkat etmeniz gereken nokta ıhlamur yapraklarının üzerine sıcak su ekleyerek beklemek olmalıdır.

Yaprak Ihlamur Neye İyi Gelir?

Yaprak ıhlamur birçok rahatsızlığa iyi gelir. Yaprak ıhlamur neye iyi gelir diye baktığımızda; çayı tonik olarak cilde uygulanırsa cilde iyi gelir. Ayrıca, çayı günlük olarak içilirse antioksidan etkisi yapar, hipertansiyona ve kalp sorunlarına iyi gelir ve grip, soğuk algınlığı ve üst solunum yolları rahatsızlıklarına iyi gelir.

Yaprak Ihlamur Nerede Satılır

Sitemizde yaprak ıhlamur nerede satılır sorusunu yanıtlarken yaprak ve çiçek ıhlamur çeşitlerini toptan fiyatına satış avantajıyla sunuyoruz. Yaprak ıhlamur çay olarak tüketilebilir yara tedavisinde kaynatılarak yara üzerine konabilir. Yaprak ıhlamurun birçok farklı kullanım şekli vardır. Evinizde yaprak ıhlamur bulundurarak faydalarından yararlanabilirsiniz.

Ihlamur Fiyatları

Sitemizde yer alan organik ve taze ürünler arasında bulunan ıhlamur çeşitlerini güvenilir kargo olanaklarımızla sipariş edebilirsiniz. En uygun ıhlamur fiyatları sitemizdeki şifalı bitki fiyatları arasında yer alıyor. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde ücretsiz ve güvenilir kargo avantajı ile tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Yaprak Ihlamur Fiyatları

Aksoy Baharat olarak 25 yılı aşkın süredir doğadan gelen şifayı el değmeden sizinle paylaşıyoruz. Yaprak ıhlamur fiyatları konusunda da en uygun fiyat avantajını sağlıyoruz. Online bitki çayı siparişi ihtiyaçlarınızda, birbirinden farklı birçok bitkisel çaylar ile ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz.

Toptan Ihlamur Fiyatları

Sitemizden toptan ıhlamur ya da diğer taze ve organik ürünler sipariş ederken toptan fiyatına satış olanaklarından yararlanabilirsiniz. Toptan ıhlamur fiyatları ile uygun fiyata taze ve tamamen doğal ıhlamur çeşitleri satın alabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücreti de ödemezsiniz. Güvenli kargo avantajı ile toptan bitki çayı siparişi taleplerinizde ihtiyaçlarınızı sorun yaşamadan kapınıza kadar gelir. Aksoy Baharat olarak 25 yıllık tecrübemizi yansıttığımız iş anlayışımızda toptan fiyatına bitkisel çay satın alma ihtiyaçlarınızda en uygun fiyat fırsatı ile yanınızdayız.


 
kategoritanım
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR