Kurutulmuş Sebze

Sebzelerin uzun süre muhafaza edilebilmesi amacıyla uygulanan yöntemlerden biri olan kurutma işlemi, çok eski zamanlardan bu yana ev hanımları tarafından uygulanır. Günümüzde ise kurutulmuş sebze hem ülkemizde hem de yurtdışı ihracatlarındaki pazar payında önemli bir yer tutar. Sektörün en saygın firmalarından biri olarak sizlere birçok sebzeyi en doğal yöntemlerle kurutulmuş olarak sunuyoruz. Özellikle yaz aylarında toplanarak kurutulan bu sebzeler, kış mevsiminin soğuk günlerinde de sofralarınızda yer alır. Kullanıma hazır şekilde sizler için sunduğumuz bu sebzeler, köklerinden ve saplarından temizlenir ve yıkanarak yabancı maddelerden arındırılır. Ardından istenen boyutlarda kesilerek, kurutulma işlemi gerçekleştirilir. Paketler halinde satın alabileceğiniz bu kuru sebzeleri doğrudan ya da nemlendirerek yemeklerinizde dilediğiniz şekilde kullanabilir ve sevdikleriniz için her mevsim muazzam yemekler hazırlamanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. 

Kurutulmuş Sebze Nedir?

Son yıllarda oldukça rağbet gören kurutulmuş sebze, genel olarak sebzelerin içerisinde yer alan suyun yaklaşık %90 kadarının doğal yollarla giderilmesidir. Bu sayede sebzelerin aylarca sorunsuz bir şekilde muhafaza edilmesi ve uzun süre boyunca dayanması sağlanır. Kurutulmuş sebze nedir, sorusunun yanıtı kadar, bu işlemin nasıl gerçekleştirildiği de en çok merak edilen konular arasındadır. Kurutma işlemi sebzenin türüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Bununla birlikte en güzeli her zaman doğal yollardan yapılan kurutma yöntemidir. Çünkü kurutma esnasında sebzenin mümkün olduğunca tadı, rengi ve besin değeri gibi özellikleri aynı kalmalıdır. Ayrıca pişirme esnasında taze halindeki sıvı miktarına benzer şekilde su çekmelidir. Böylece çok daha lezzetli ve sağlıklı yemekler yapabilirsiniz. Bu sebzelerin size sunulan ana kadar geçirdikleri işlemler ise kısaca şu şekildedir; ön işlemler (ayıklama ve yıkama), kurutma işlemi, son işlemler, ambalajlama ve depolamadır. Aksoy Baharatçılık olarak 25 yıllık tecrübemizle depoda güven içerisinde muhafaza ettiğimiz bu sebzeleri satın alabilir ve mutfağınızda dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Her mevsim taze ve organik ürünler kullanmanın tadını çıkarabilir ve çok daha ekonomik fiyatlarla istediğiniz sebzeyi güvenli kargo hizmetimizle temin edebilirsiniz. 

Kurutulmuş Sebze Çeşitleri Nelerdir?

Kurutulmuş sebze denince akıllara öncelikle biber ve patlıcan gelse de, aslında çok sayıda sebzede kurutma işlemi gerçekleştirilebilir. Firmamızın size sunduğu kurutulmuş sebze çeşitleri ise şu şekilde sıralanabilir; patlıcan, kabak, biber, bamya, domates, mantar, kereviz, pancar, soğan, sarımsak, lahana, enginar, turp, pırasa, bezelye, maydanoz, nane, kekik, ısırgan, ıspanak, brokoli ve havuçtur. Sizler için hazırladığımız bütün sebzeleri doğru şekilde muhafaza ettiğiniz sürece, istediğiniz zaman rahatlıkla yemeklerinizde kullanarak tüketebilirsiniz. Sebzeleri bazen parçalar halinde, bazen ise toz halinde sizlere sunuyoruz. Lif içeriği çok yüksek olan bu sebzeleri kullanarak yılın her döneminde sağlıklı yemekler hazırlayabilirsiniz. Ayrıca unutulmamalı ki kurutulmuş olan 1 kg sebze, taze sebzelerle karşılaştırıldığında en az 8 kg sebze ile eşdeğerdir. Bu nedenle kurutulan sebzelerden satın almanız çok daha ekonomiktir. Kısa sürede pişirebileceğiniz bu sebzeler, çürüme nedeniyle fire vermez. Bu da bütçenizi korumanıza yardımcı olur. 1 ya da 2 sene boyunca gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bu ürünler tazeliğini ve doğallığını koruduğu için, herhangi bir böceklenme ya da küflenme gibi sorunlar ortaya çıkmaz. Keyfinize göre iri boylarda, minik kıyılmış, granül ya da toz halinde satın alabileceğiniz bu ürünleri, toptan fiyatına sizlere sunuyor ve 100 TL üzeri siparişlerinizde ücretsiz kargo hizmeti sağlıyoruz. 

Kurutulmuş Sebze Nerelerde Kullanılır?

Kurutulmuş sebze bütün yemeklerde rahatlıkla kullanılabilir mi ya da kurutulmuş sebze nerelerde kullanılır? Bu soru sıklıkla karşımıza çıkar. Kurutulmuş olarak sizlere sunduğumuz bu sebzeleri bütün yemeklerde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bu sebzelerle çorba yapabilir ya da ana yemeklerinizde tercih edebilirsiniz. Bu noktada önemli olan kurutulan sebzelerin ne amaçla hazırlandığıdır. Örneğin; özellikle dolmalık hazırlanan sebzeler vardır. Bunlar genellikle biber, patlıcan ve kabak gibi sebzelerdir. Mevsimi olmayan sebzelerle hazırlayacağınız yemeklerle hem kendinizin hem de sevdiklerinizin bağışıklık sistemini güçlendirebilirsiniz. Ayrıca meze yapımında da yaygın olarak kullanılan bu sebzeleri, tamamıyla damak tadınıza bağlı olarak tercih edebilir ve istediğiniz yemeklerde kullanabilirsiniz. 

Kurutulmuş Sebze Nasıl Saklanır?

Sizlere sunduğumuz bu sebzeleri doğru muhafaza etmeniz çok önemlidir. Aksi takdirde 1 ya da 2 sene boyunca kullanabileceğiniz bu ürünler, kısa sürede bozulur. Bu nedenle kurutulmuş sebze nasıl saklanır sorusunun cevabını bilmeli ve buna göre satın aldığınız sebzeleri muhafaza etmelisiniz. Kurutulmuş olan sebzeler doğru şekilde saklanmadığında sadece bozulmaz, ayrıca çeşitli bakterilerin üremesine neden olarak sağlık açısından zararlı hale gelir. Bu nedenle özellikle şu hususlara dikkat ederek kurutulmuş ürünlerinizi saklamanızı tavsiye ederiz:

  • Sebzeleri hava almayacak şekilde cam kavanoz ya da buzdolabı poşeti içerisine koymalısınız. Aksi takdirde havayla temasa geçen sebzede bakteri oluşumu gerçekleşir. 
  • Kavanoza ya da buzdolabı poşetine koyduğunuz sebzeleri isterseniz dondurucuda veya serin ve rutubetsiz bir ortamda muhafaza etmelisiniz.
  • Sebzelerin kesinlikle güneş ışığına maruz kalmaması gerekir. 
  • Sebzelerin kuru bir ortamda olduğundan emin olmalısınız. 
  • Ürünlerin porsiyon halinde paketlenmesi ve bu şekilde muhafaza edilmesi kullanışlılık açısından oldukça fayda sağlar. 
 

Kurutulmuş Sebze Fiyatları

Kurutulmuş sebze fiyatları, birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterir. Öncelikle kurutulmuş sebze çeşitleri fiyatlar üzerinde oldukça etkilidir. Örneğin; kurutulmuş bamya ve patlıcan arasında ister istemez fiyat farkı vardır. Çünkü bu sebzelerin taze halleri de değer olarak birbirinden oldukça farklıdır. Bunların dışında kurutulmuş sebzenin nasıl kesildiği ve size nasıl sunulduğu da önemlidir. Ayrıca ne kadar büyük paketler halinde alırsanız, kg başına düşen fiyat çok daha ekonomik olur. Bu nedenle eğer kurutulmuş olan bu sebzeleri sıklıkla tüketiyorsanız, büyük paketleri tercih etmenizi tavsiye ederiz. Hem böylece kargoya da para vermemiş olursunuz, zira 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo için sizden herhangi bir ücret talep etmiyoruz. Sadece sebze değil, web sitemiz üzerinden online kurutulmuş sebze siparişi de verebilirsiniz. Böylece her mevsim taze meyve ve sebze tüketebilir ve sağlıklı bir yaşam adına önemli bir adım atabilirsiniz. 

Kurutulmuş Sebze Toptancıları

İster dolmalık biber, patlıcan, kabak olsun, ister diğer yemekleriniz için bamya, domates, acur, soğan gibi sebzeler olsun, her mevsim bu tür sebzeleri ekonomik fiyatlarla kullanabilirsiniz. Günümüzde kurutulan sebze çeşitlerini kullanan kişilerin sayısı oldukça fazladır ve her geçen gün bu sayı hızla artış gösterir. Güvenilir ve kaliteli ürünleriyle adından sıklıkla bahsettiren kurutulmuş sebze toptancıları ile anlaşma yaparak, sizlere bu ürünleri toptan fiyatına sunmanın onurunu yaşıyoruz. Üstün kaliteyi en makul fiyatlarla siz sunarak, sizlerin memnuniyetini ön planda tutuyoruz.  

Kurutulmuş Sebze Üreticileri Neden Önemlidir

Sadece sebze toptancılarından değil, aynı zamanda işinin ehli olan kurutulmuş sebze üreticileri ile işbirliği yaparak, size çok daha uygun fiyatlı kurutulmuş sebze çeşitleri sunmayı amaçlıyoruz. Sizin için en iyi sebzeleri ve meyveleri seçen bu üreticiler; ayıklama, yıkama, kurutma ve paketleme gibi işlemleri kusursuz şekilde gerçekleştirir ve bu ürünleri muhafaza eder. Böylece sıkı bir kontrolden geçirdiğimiz ürünleri sizler için satışa sunar ve en uygun fiyatlarla kurutulmuş meyve ve sebze çeşitlerini tedarik edebilmenize yardımcı oluruz. 

Uygun Fiyata Kurutulmuş Sebze Satın Al

İstediğiniz boyutlarda kesilen bu sebzeler, yemekleriniz için en ideal şekilde hazırlanır. Doğal yollarla kurutulduğu için herhangi bir zararı olmayan bu ürünler, size hem maddi açıdan avantaj sağlar, hem de sağlıklı ve lezzetli tatları tüketmenize imkan verir. Kurutulmuş meyve ve sebzeleri her mevsim dilediğiniz gibi tüketebilir ve sizin için sunduğumuz ürünlerle evinizin bütçesini sarsmadan keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz. Siz de uygun fiyata kurutulmuş sebze satın al diyenler arasındaysanız, muhakkak ürünlerimizi incelemeli ve sizin için en ideal kurutulmuş sebze ve meyveleri tercih etmelisiniz. En doğal yollarla kurutulan bu ürünlerin organoleptik özellikleri korunur. Bu sayede sağlıklı ve lezzetli yemekler için mükemmel bir tercih olarak karşımıza çıkar. İhtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda her boyutta kurutulmuş olan sebzelerden satın alabilirsiniz. Aksoy Baharatçılık olarak hakiki ve yöresel lezzetleri, güvenilir kargo avantajı ile kapınıza kadar getiriyoruz. 25 yıllık tecrübemiz ile taze ve organik ürünleri güvenle satın alabilir, online kurutulmuş sebze siparişi verebilirsiniz. Toptan fiyatına kurutulmuş sebze alma işlemlerinizi bizimle rahatlıkla yapabilir, uygun fiyatlarımızla tasarruf sağlayabilirsiniz.


 
kategoritanım
 

Patlıcan Kurusu
₺155,00 KDV Dahil
₺165,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Hızlı Kargo
Biber Kurusu
₺150,00 KDV Dahil
₺160,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Hızlı Kargo
Patlıcan Kurusu
₺185,00 KDV Dahil
₺195,00 KDV Dahil
%5 İndirim
%5İndirim
Hızlı Kargo
Biber Kurusu
₺180,00 KDV Dahil
₺200,00 KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Hızlı Kargo
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR