Hurma, güneşli ve sıcak ortamlarda yetişmekte olan ve palmiyegiller ailesinde yer alan bir meyve türüdür.Aynı zamanda lif açısından da oldukça zengindir. Hurma yapısı itibariyle soğuk iklimleri pek sevmez ve bu nedenle sıklıkla Kuzey Afrika ve Orta Doğu bölgeleri sağlık açısından oldukça faydalı olan bu meyvelere ev sahipliği yaparlar.

Hurma

İnsanlar bu kuru meyve türünü yetiştirmeye çok ama çok eski dönemlerde başlamıştır. Tarihçilere göre Sümerlilerin bu konuda oldukça deneyimli olduğu iddia edilmektedir. Bu durumda Hurma’nın yaklaşık olarak 5000 yılı aşkın bir geçmişe sahip olduğunu göstermektedir.

Hurma, özellikle Afrika’nın kuzey bölgesinin geçim kaynağı durumundadır. Burada yaşayan insanlar için bu meyve sadece bir besin değil aynı zamanda ekonomik bir geçim kaynağıdır.

Hurma meyvesinin yer aldığı ağacın 15 ila 20 metre boyunca uzayabilen gövdesi bulunur.Hurmanın bu güçlü gövde sayesinde evler ve barınma alanları inşa edilmektedir.

Hurmanın Avrupa’ya gelişi ise o bölgelerde de üretilmeye başlanmasıyla birlikte daha yakın bir zamana dayanır. 19. Ve 20. Yüzyıl civarında bir zamana denk gelmektedir. Hurma besini tropikal bir meyvedir ve killi topraklarda bile yetişme potansiyeline sahiptir. Hurma protein,fosfor,sodyum,kalsiyum, magnezyum,demir,kükürt,flor gibi bir çok besin kaynağını içerisinde barındırmakla birlikte B1,B2,C ve A vitaminlerini de  bünyesinde barındırmaktadır.

Bünyesinde bu gibi vitamin ve mineralleri bulunduran Hurma bu sebeple tok tutan bir besin olmakla beraber hem de bir çok açıdan insan vücuduna fayda sağlamaktadır. Hurmadan günde bir iki adet dahi tüketilmesi açlığı ve tatlı krizlerini önlemeye yetecektir. Meyve içerisinde hayati önem taşıyan besin öğelerinin bir çoğu yer almaktadır. Bu nedenle oldukça besleyici bir meyvedir Hurma. Bu mükemmel meyve günlük almamız gereken bir çok vitamini tek başına karşılayabilecek güçtedir. Aynı zamanda doğru bir üreticiden satın alınmış olan hurmalarda hiçbir katkı maddesi veya renklendirici bulunmaz. Aksoy Baharat size doğru ve güvenilir üreticilerden edindiği hurmaları en taze ve doğal şekilde satışa sunmuştur. Aynı zamanda Türkiye’nin doğusunda üretilen hurmalarda bulunmaktadır. Bunların en bilineni ise Kara Hurma’dır ve diğer hurmalardan daha farklıdır.

Mucize yaratan bir meyve olarak bilinen hurma, en sevilen ikramlıklar arasındadır. Muazzam lezzeti, sayısız faydası ve kutsallığı ile dikkatleri üzerine toplayan bu meyve, hemen hemen herkesin sevdiği atıştırmalıklardandır. Çok sayıda çeşidi bulunan meyvenin, bin bir türlü özelliği mevcuttur. Her bir çeşidi birbirinden güzel ve lezzetli olan bu ürünü sizlere en uygun fiyatlarla sunuyoruz. Aksoy Baharatçılık olarak her daim sizlere mükemmeli sunmayı hedefliyoruz. Bu nedenle üstün kalite ve güvenilirlik kapsamında sizler için sağlıklı ve lezzetli ürünleri hazırlıyoruz. Sayısız faydası olan hurmaların çeşitleri oldukça fazladır ve birçok kişi bu çeşitlerin farklarını pekiyi bilmez. Bu nedenle Medine, Acve, Trabzon hurması gibi birçok farklı meyve türünü yakından tanımanız ve ağız tadınıza en uygun olan ürünlerimizden tercih etmeniz önemlidir. Web sayfamız üzerinden taze ve organik ürünler arasında yer alan hurmalarımıza göz atabilir ve her biri hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Bu sayede sizin için en ideal ürünlerimizi online olarak sipariş edebilir ve güvenli kargo hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Hurma Çeşitleri

Hurma meyvesi üretildiği bölgeye ve görünümüne ve yararlarına göre farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Hurma Çeşitleri arasında çokça tercih edilen çeşit ise Acve Hurma’dır. Acve Hurması diğer hurma çeşitleri ile kıyaslandığı zaman görüntü ve tat olarak ufak farklılıklar içermektedir. Şekli diğer hurma çeşitlerine göre daha yuvarlak, ufak ve rengi biraz daha koyudur. Diğer hurma çeşitlerine oranla biraz daha keskin olan bir tada sahiptir. Acve Hurmasına yüklenen çeşitli manevi anlamlarda bulunur. Bu durum nedeniyle çoğunlukla maneviyata önem gösteren tüketiciler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Rivayete göre Hazreti Muhammed (s.a.v) bu mucizevi meyveyi kendi elleriyle diker ve bu nedenle inananlar tarafından şifa kaynağı olarak değerlendirilir. Hurma çeşitleri genellikle kan yapıcı özelliği içeriğinde bulundururlar.

Tüm hurma çeşitlerinin genel olarak doyurucu özelliği yüksektir ve kalorisi düşüktür. Bu neden Hurma Çeşitleri diyet yapan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir besin türü olmaktadır. Hurma çeşitleri arasında yer alan diğer bir çeşit ise Mebrum Hurma’sıdır. Medine’nin A1 Ula tarafında yetişen bu hurma çeşidi ince kabuklu, kahverengi ve dolgun bir hurma türüdür. Mebrum Hurma’nın büyük olan çeşidi de ilk akla gelen seçenekler arasındadır. Türkiye’de en çok tercih edilen Hurma Çeşitleri arasında Mebrum Hurma ilk sırayı almaktadır. Ramazan ayların iftar sofralarında sıklıkla yer alan bir hurma çeşididir.

Bağdat Hurması ise biraz daha sarı rengine yakın açık kahverengi tonundadır. Ufak tanelere sahip olan bu hurma çeşidinin sert bir aroması bulunmamaktadır. Bu hurma çeşidi tatlıyı çok sevmeyen tüketiciler için uygun bir tercih olacaktır. Bu hurma çeşidi adından anlaşılacağı üzere Bağdat ve civarında yetiştirilmektedir.  Tüm bu çeşitlerin yanı sıra daha fazla hurmaya sitemizin Hurma kategorisinden hızlıca ulaşarak istediğiniz hurma çeşidini sipariş edebilirsiniz.

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan hurma çeşitleri, aynı zamanda günlük beslenme rutininin de çok önemli bir parçası haline gelmiştir. Sağladığı sayısız fayda ve eşsiz lezzeti ile büyük beğeni kazanan hurma, eski zamanlarda özellikle hac ya da umre ziyaretleri sonrasında tadılırdı. Bununla birlikte günümüzde hemen hemen her evin mutfağında kendine yer bulan bu şifalı meyve, onlarca çeşidi ile sizlere sunulur.

Yılların verdiği deneyimle hijyenik ve doğal ortamlarda hazırladığımız hurmaların hiç birinde katkı maddesi bulunmaz. Doğallığını koruyarak satışa hazırladığımız bu meyve çeşitlerinden dilediğinizi alabilir ve kapınıza kadar sorunsuz bir şekilde getirtebilirsiniz. Web sitemiz üzerinden sizlere Mebrum, Medjul, Acve, Sugai, Safavi, Berni, Hudri, Amber ve Sukkari gibi bilinen meyve çeşitlerini sunuyoruz. Özellikle Medine hurmaları en çok tercih edilen ürünlerimiz arasındadır. Hurma denildiğinde akıllara ilk gelen çeşidi olarak bilinen Medine hurmasının dışında, mucizeleri ile akıllarda yer eden Acve hurmaları da büyük beğeni kazanır. Hem yetişkinlerin hem de çocukların gönül rahatlığı ile tüketebileceği bu meyveler, hamileler ve lohusa dönemindeki kadınlar için de oldukça faydalıdır.

Hurma Fiyatları

Hurma çeşitleri gramajına, cinsine ya da arza göre farklı ücretlendirmelere tabi tutulmaktadır. Bu durum aslında tüm kuru meyve çeşitleri için geçerlidir. Tüm Hurma çeşitleri noktasında  Aksoy Baharat siz müşterilerimiz için her açıdan sağlıklı ve yüksek lif oranına sahip olan seçenekleri sizlere en uygun fiyatlarla sunmaktadır. Hurma Fiyatları, çeşitlere göre farklılık göstermektedir. Acve Hurması kısıtlı bir bölgede üretilmesi nedeniyle zor bulunan bir hurma çeşidi olması nedeniyle diğer hurma çeşitlerine oranla biraz daha yüksek fiyata sahiptir.

Türkiye’de mebrum hurma gibi hurma çeşitleri Antalya gibi sıcak şehirlerde yetiştirilmektedir. Bu meyvelerin büyümesi için uygun ortam sağlandığında istenen sonucu vermektedir. Hurma Çeşitleri 250 Gram, 500 gram ve 1 KG olmak üzere paketlere ayrılmıştır. Dilerseniz toptan fiyatına da hurma siparişi verebilirsiniz. Ortalama olarak yarım kiloluk bir hurma paketi içerisinde yaklaşık olarak 50 adet hurma bulunmaktadır.

Hurma fiyatları meyvenin cinsine göre değişim gösterse dahi bu fiyatlar arasında büyük bir farklılık bulunmaz. Özellikle ikramlık olarak tercih edilen ürünlerin fiyatı biraz daha yüksek olabilmektedir. Her türlü durumda dahi Hurma Fiyatları cepleri zorlayacak bir aşamada değildir. Aksoy Baharat olarak siz kullanıcıların hayat standartlarını düşünerek tüm ürünlerimizin fiyatını toptan fiyata sunmaya gayret ediyor ve sizlere en uygun şekilde kaliteli ürünleri sunmaya gayret ediyoruz. En iyi hurmanın dahi sitemizde diğer satıcılara göre oldukça uygun fiyata satışta olduğunu göreceksiniz. Hurma fiyatları sitemizde diğer satıcılara göre oldukça uygun şekilde satışa sunulmuştur. En uygun hurma fiyatları ile tüm hurma çeşitlerine ulaşmak için hurma kategorimizden ürünlerimizi ve alt kategorilerimizi inceleyebilrisiniz.

Hurma faydaları bu denli fazla olunca, ister istemez her yıl tüketilen hurmanın miktarı da oldukça fazla olur. Bu nedenle hurma fiyatları en çok merak edilen konular arasındadır. Fiyatlar genel olarak değişkendir, çünkü pek çok faktöre bağlı olarak fiyatlarda iniş ya da çıkış söz konusu olur. Özellikle yıl içerisinde elde edilen mahsule bağlı olan fiyatlar, aynı zamanda meydana gelen talep doğrultusunda da farklılık gösterir. Ayrıca hurmanın çeşidine ve kalitesine de büyük oranda bağlı olan bu meyvelerin güncel fiyatları için web sayfamıza göz atabilirsiniz.

En makul fiyatlarla sizlere sunduğumuz ürünler içerisinde sadece hurmalar değil, aynı zamanda kuru meyve ve sebzeler de çok popülerdir ve sıklıkla tercih edilir. Online hurma siparişi bölümünden sipariş taleplerinizi oluşturabilir ve bütçenizi sarsmadan ihtiyaçlarınızı eksiksiz şekilde karşılayabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde ücretsiz kargo fırsatımızda yararlanarak çok daha ekonomik bir alışveriş yapmanın keyfine varabilirsiniz.

Hurma Faydaları

Bu meyvenin yararları pek çok araştırmayla ortaya konmuş olup neredeyse sayılamayacak kadar fazla faydaya sahip olduğu net bir şekilde tespit edilmiştir. Hurma çeşitleri alternatif tıpta da sürekli olarak önerilen bir meyvedir. Bu meyvenin özünden elde edilmekte olan çokça ilaç bulunur. Hurmanın ne kadar faydalı olduğunu bu durum kanıtlayacak niteliktedir.

Hurma çeşitleri kalp için mucizevi bir ilaçtır. İçeriğinde yer alan faydalı antioksidanlarla birlikte kalbi güçlendirmeye yardımcı olur. Bu konuda yapılan araştırmalara göre Arabistan ve çevresinde hayatını sürdüren ve hurmanın tüketimini bir standart haline getiren topluluklarda kalp ve kanser rahatsızlıklarının görülme oranı diğer insanlara göre oldukça düşük düzeyde kaldığı tespit edilmiştir.

Hurmanın faydaları arasında lohusa döneminde olan kadınların doğum yaralarının iyileşmesi ve sütünün artması noktasında desteği de bulunmaktadır. Hurma faydaları arasında anneler ve anne adayları için diğer bir nokta ise rahim adelesini güçlendirerek doğumu kolaylaştırır hale getirmesidir. Hurmanın bir diğer özelliği ise antiseptik bir gıda olmasıdır.

Hurma faydaları arasında bu durum nedeniyle diş etlerini kuvvetlendirmesi durumuda bulunmaktadır. Hurma aynı zamanda içerisinde bulunan şeker oranı nedeniyle sağlıklı bir biçimde vücuda enerji depolamaktadır. Hurma faydalarına vitamin açısından bakacak olursak B1 ve B2 vitaminleri açısından zengin olduğu için karaciğeri kuvvetlendirmektedir. Hurmayı eğer soğuk meyvelerle tüketirseniz karaciğerinizi güçlü ve dinç tutabilirsiniz.

Hurmanın faydaları arasında diğer bir özellik ise sindirimi ve hazmı kolaylaştırırken vücutta yer alan zehirli atıkların atılımını hızlandırması bulunur. Hurma çeşitleri aslında bu nedenle zayıflamak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Hurma faydaları arasında yaraların iyileşmesine ve iltihapların giderilmesine katkı sağlaması da bulunmaktadır.

Hurma sinirleri yatıştırma noktasında da kilit bir rol üstlenir. Hurmanın içeriğinde bulunan şeker oranının yüksek olmasına rağmen yine içerdiği yüksek lif sayesinde bu şeker oranı kana yavaş ve orantılı bir şekilde karışmaktadır. Bu nedenle de diyabetli kişiler için günlük olarak belirli miktarda hurma tüketmek doktor kontrolünde sorun teşkil etmemektedir. Hurmanın faydalarını ele aldığımız bu paragrafın sonunda sizleri tüm Hurma Çeşitleri için kategorimizi ziyaret etmenizi beklemekteyiz.

Günümüzde bilinen hurma faydaları saymakla tükenmez. Her bir çeşidi bin bir derde deva olan bu meyveler, öncelikle bir insanın hayatını sürdürebilmesi adına ihtiyaç duyduğu bütün besin değerlerini içerisinde barındırır. Bu nedenle herhangi biri sadece su ve hurma ile hayatını sorunsuz şekilde devam ettirebilir. Bunun yanı sıra hurmanın pek çok faydası bulunur.

Birçok hastalığı önlemede oldukça etkili olan hurma, mükemmel bir gıda olarak karşımıza çıkar. İçerisinde bulunan şeker, protein, lif ve yağ gibi besinlerin yanı sıra, 15 farklı minerali bünyesinde barındırır. Buna ek olarak C, B1, B2, niasin ve A vitaminleri içerir.

En doğal yöntemlerle hazırlanan ve sizlere sunulan bu ürünler, dişlerinizin çürümesini önler. Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, kansere karşı dayanıklı olmanızı sağlar. Vücudunuzun zinde kalmasını ve besin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılaması, hurmanın çok büyük bir rağbet görmesine neden olur. Ayrıca hafızanızı güçlendirmede oldukça başarılı olan bu meyve, çok fazla lif içerdiği için zayıflamada ve kilo kontrolünde de büyük rol oynar.

Hurmanın Kilosu Ne Kadar

En çok merak edilen konular arasında yer alan hurmanın kilosu ne kadar sorusunun cevabı için web sitemize göz atmanız yeterlidir. Belirli dönemlerde bu şifalı meyvenin fiyatlarında değişiklik meydana gelir. Bu nedenle satın alma işlemi öncesinde fiyatlara göz atmak önemlidir. Ayrıca sattığımız ürünlerin bütün çeşitleri farklı fiyatlarla sizlere sunulur ve genel olarak hurmanın cinsi ile kalitesi fiyatları belirler. Buna ek olarak hediyelik çeşitlerimiz de mevcuttur. Özel olarak hazırlanan ve paketlenen bu ürünler, sevdikleriniz için muazzam bir lezzet oluşturur.

En Uygun Hurma Fiyatları

Doğru bir şekilde muhafaza ettiğiniz sürece bütün hurma çeşitlerimizi uzun süre boyunca sorunsuz şekilde saklayabilirsiniz. Özellikle 0 ve 10 derece sıcaklıkta hava almayacak şekilde sakladığınız ürünlerimizi, buzdolabında tutabilirsiniz. Bununla birlikte tüketmeden önce yaklaşık 10 dakika öncesinde buzdolabından hurmaları çıkartmanız gerekir. Aksoy Baharatçılık olarak sizlere üstün kalitede taze ve organik hurma çeşitleri sunuyoruz. Bu çeşitlerin her biri farklı fiyatlardadır. Müşteri memnuniyeti odaklı hareket ettiğimiz için her bir ürünümüzü en uygun hurma fiyatları ile satışa sunuyoruz. Bu sayede isteyen herkes bütçesini sarsmadan bu mucizevi meyveyi sofralarında tüketebilir. Her bütçeye uygun çeşitlerimiz mevcuttur. Örneğin; Acve cinsi olan meyvemiz çok talep görür ve üretimi diğer cinslere göre daha azdır. Bu nedenle çok daha değerli ve yüksek fiyatlıdır. Bununla birlikte Tunus, İran ve Cezayir hurmaları en uygun fiyatlı hurmalar arasındadır.

Toptan Hurma Fiyatları

Aksoy Baharatçılık olarak sizlere en kaliteli ürünleri ekonomik fiyatlarla sunuyoruz. Bütçe dostu olan ürünlerimiz, toptan hurma fiyatları ile aynıdır. Bu sayede korkmadan istediğiniz miktarda ürünlerimizden satın alabilir ve çok daha düşük maliyetle sevdiklerinizin sağlığını koruyabilirsiniz. Hem hurmalarımız hem de kuru meyve ve sebzelerimiz en doğal yöntemlerle hazırlanarak sizlere sunulur. Herhangi bir katkı maddesi içermeyen ürünlerimiz, muazzam besin değerleri ile bütün müşterilerimizin beğenisini kazanır. Siz de şifalı ve lezzetli ürünlerimizden satın alabilir ve sağlıklı bir yaşam için diğerlerinden bir adım önde yer alabilirsiniz. Toptan fiyatına hurma satın al talepleriniz için, güvenilir kargo avantajı ile yanınızdayız. Organik ve taze ürünleri sayfamızda bulabilir güvenle online hurma siparişi verebilirsiniz. Kaliteli ürünlerimiz ile sofranıza taze bir tat ve güzellik getiriyoruz.

Hurma Satın Al

İstediğiniz zaman web sitemiz üzerinden online hurma satın al işlemini gerçekleştirebilir ve bu leziz ürünlerimizi deneyimleme imkanına sahip olabilirsiniz. Her bir ürünümüz özenle paketlenir ve kusursuz şekilde muhafaza edilir. Ardından güvenli kargo hizmetimiz ve kısa sürede ayağınıza kadar getirilen bu ürünlerden satın almanız için tek bir tuşla işlem yapmanız yeterlidir. 7/24 online olarak sipariş verebilir ve her daim bizden destek alabilirsiniz. Üstün kaliteyi en makul fiyatlarla satın almanın avantajını elde etmek için, sayfamıza göz atmalı ve zevkinize uygun ürünleri tercih etmelisiniz. Bununla birlikte ürünleri satın aldıktan sonra doğru şekilde muhafaza etmelisiniz. Aksi takdirde zayilerin oluşmasına engel olamazsınız. Ayrıca çok sayıda faydası olan bu hurma çeşitlerinde zararlı bakteriler ortaya çıkar ve sağlığınızı olumsuz etkiler.

Aynı zamanda sitemizden Baharat Çeşitleri, Kuruyemiş Çeşitleri, Kuru Meyve ürünlerine hızlı şekilde ulaşabilir ve uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Ayrıca hurma ürünlerimize de aşağıda yer alan bağlantılardan ulaşabilirsiniz;

1.            Acve Hurması

2.            Mebrum Hurma

3.            Cennet Hurması

4.            Kudüs Hurması

5.            Bağdat Hurması

6.            Medine Hurması

kategoritanım
 

Medine Hurma
₺255,00 KDV Dahil
₺265,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Hızlı Kargo
Medine Hurma
₺325,00 KDV Dahil
₺395,00 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Hızlı Kargo
Medine Hurma
₺565,00 KDV Dahil
₺575,00 KDV Dahil
%2 İndirim
%2İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Cennet Hurması
₺198,00 KDV Dahil
₺200,00 KDV Dahil
%1 İndirim
%1İndirim
Hızlı Kargo
Cennet Hurması
₺225,00 KDV Dahil
₺245,00 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Hızlı Kargo
Cennet Hurması
₺365,00 KDV Dahil
₺380,00 KDV Dahil
%4 İndirim
%4İndirim
Hızlı Kargo
Bağdat Hurma
₺225,00 KDV Dahil
₺245,00 KDV Dahil
%8 İndirim
%8İndirim
Hızlı Kargo
Bağdat Hurma
₺298,00 KDV Dahil
₺320,00 KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Hızlı Kargo
Bağdat Hurma
₺395,00 KDV Dahil
₺420,00 KDV Dahil
%6 İndirim
%6İndirim
Hızlı Kargo
Kudüs Hurma
₺445,00 KDV Dahil
₺450,00 KDV Dahil
%1 İndirim
%1İndirim
Hızlı Kargo
Kudüs Hurma
₺535,00 KDV Dahil
₺550,00 KDV Dahil
%3 İndirim
%3İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Acve Hurması
Tükendi
₺185,00 KDV Dahil
₺225,00 KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
Hızlı Kargo
Acve Hurması
Tükendi
₺320,00 KDV Dahil
₺325,00 KDV Dahil
%2 İndirim
%2İndirim
Hızlı Kargo
Acve Hurması
Tükendi
₺574,00
₺595,00
%4 İndirim
%4İndirim
Ücretsiz Kargo
Hızlı Kargo
Kudüs Hurma
Tükendi
₺345,00 KDV Dahil
₺350,00 KDV Dahil
%1 İndirim
%1İndirim
Hızlı Kargo
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR