Mısır

Mısır bitkisi, ülkemizde çok yetiştirilen bir bitkidir. Mısırın lif ve vitamin deposu olması tüm dünyada sıklıkla tüketilen bir besin olmasını sağlar. Mısır isteğe göre çeşitli şekillerde tüketilebilir. Taze mısır haşlanarak, kuru mısır patlatılarak oldukça leziz olur. Hem lezzetli hem de besin değeri yüksek bir bitki olan mısır, buğdaygiller familyasındandır. Yemek, salata ve çerez olarak tüketilebilen mısır protein açısından oldukça zengindir. Sitemizdeki organik ve taze kuruyemiş ürünleri arasında yer alan mısır çeşitleri yüksek kalitede uygun fiyata sunulan mısır çeşitleridir.

Cin Mısır Faydaları

Mısır patlağı yapmak için uygun olan cin mısır yüksek ateşte patlatılarak tüketilir. Patlamalık diğer mısır türlerinden farklıdır. Cin mısırın kabuğu diğer mısırlara göre çok daha serttir. Cin mısır taneleri için su ve nişasta bulunur. Cin mısırın patlamasının nedeni içindeki nişasta ve suyun tepkimesidir. Patlamış mısır eğlencelik olarak bilinse de cin mısır faydaları da oldukça fazladır; İçeriğindeki polyphenol antioksidan sayesinde vücudun direncini arttırır, yüksek lif içeriği ile sindirim sistemine faydalıdır, vitamin B zenginliği ile bilişsel fonksiyonları güçlendirir, pantotenik asit içeriği ile metabolizma hareketlerini düzenler. Ayrıca folik asit ve E vitamini desteği sağlar. Fosfor, magnezyum, manganez, çinko, demir ve bakır mineralleriyle vücudun mineral ihtiyacını karşılar. Kolesterol seviyesini düzenler, kansızlığa iyi gelir, cilt ve göz sağlığını destekler ve diyabet riskini azaltır.

Cin Mısır Çeşitleri

Patlayan mısır olarak da bilinen cin mısır tohum çeşidine göre sınıflandırılır. Yetiştiği yer ve tohum özellikleri açısından cin mısır çeşitleri şunlardır; Ant. Cin 98, Baharcin, Elacin, Koçcin, Lider, Mertlusi ve Nermin-Cin’dir. Patlayan mısırın kalitesini mısır tohumundaki bileşenlerin değerleri belirler. Nişasta ve su açısından zengin olan cin mısır çeşitleri patlatılınca daha büyük olur. Lezzet, kalite, patlama kalitesi açısından en iyi cin mısır çeşidini sitemizde bulabilirsiniz. Taze ve organik ürünleri, güvenli kargo avantajı ile toptan fiyatına satın alabileceğiniz sitemizden en iyi kalite patlayan mısır sipariş edebilirsiniz.

Cin Mısır Fiyatları

Sitemizde yer alan cin mısır kalitesi en yüksek olan cin mısırdır. Patlatırken kolay patlayan, lezzetiyle ağsızda tat bırakan cin mısır çeşitlerimizde en iyi fiyat avantajını da sunuyoruz. En uygun cin mısır fiyatları sitemizdeki patlayan mısır fiyatlarıdır. En iyi fiyatla taze ve kaliteli patlayan mısır siparişinizi sitemizden verebilirsiniz. Sitemizden online kuruyemiş siparişi verebilir gün içindeki sağlıklı beslenme ihtiyacınızı organik ürünlerle karşılayabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde, ücretsiz kargo avantajımızdan yararlanabilirsiniz. 

Toptan Patlatmalık Mısır

Patlatmalık mısır toptan satın alındığında çok daha avantajlı fiyata satın alınabilir. Taze ve organik ürünlerimizde kalite açısından sağladığımız müşteri memnuniyeti uygun fiyatlarla da tamamlıyoruz. Toptan patlatmalık mısır siparişinizi sitemizden online olarak verirken ücretsiz kargo olanaklarından yararlanabilirsiniz. 100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücreti ödemezsiniz. Doğal ve taze ürünler kapınıza kadar e değmeden Aksoy Baharat güvencesiyle gelir. 

Cin Mısır Değeri

Cin mısır yani patlatmalık mısır genellikle eğlencelik olarak bilinidir. Patlamış mısırın bize eğlenceden çok daha fazlasını verdiğini söyleyebiliriz. Cin mısır besin değeri oldukça yüksek bir kuruyemiştir. Cin mısırın besin değeri şu şekilde; Mısırın kalorisi 177 gram, karbonhidrat 41 gram, protein 5,4 gram, yağ 2,1 gram, lif 4,6 gram, C vitamini günlük değerin % 17’si (DV), tiamin (vitamin B1) DV’nin % 24’ü, folat (B9 vitamini) DV’nin % 19’u, magnezyum DV’nin % 11’i ve potasyum DV’nin % 10’u şeklidedir.

Cin Mısırı Nedir

Cin mısırı içeriğindeki nişasta ve su tepkimesiyle patlatılabilen mısırdır.  Cin Mısırı tohumları özel olarak yetiştirilir. Patlatmalık mısır olarak da bilinen cin mısırı yüksek kalitede olduğunda güzel patlar ve lezzetli olur. Taze cin mısırını sitemizden sipariş ederek lezzetinin tadına varabilirsiniz.

Toptan Cin Mısır Fiyatları

Sitemizde yer alan patlatmalık mısır yüksek kalitede teze ve organik ürünlerimiz arasında yer alır. Toptan cin mısır fiyatları konusunda da organik ve taze kuruyemiş ürünlerinde %100 müşteri memnuniyeti yaşatıyoruz. En iyi fiyatlarla taze, organik, sağlıklı ürünleri güvenilir kargo garantisiyle size ulaştırıyoruz. Sitemizden karışık kuruyemiş, fındık, badem, mısır gibi farklı kuruyemiş çeşitlerini, doğal bitki çaylarını ve kuru meyve gibi birbirinden farklı kuruyemiş çeşitlerini online olarak sipariş verebilirsiniz. Aksoy Baharat olarak, sizlere 25 yıllık tecrübemiz ile hizmet sunuyoruz. Taze ve organik kuruyemiş ürünleri, güvenli kargo imkânı ile satın alabilirsiniz. Online kuruyemiş siparişlerinizde toptan fiyatına kuruyemiş satın alma süreçlerinizi kolaylıkla tamamlayabilir, alışverişlerinizde tasarruf sağlayabilirsiniz.


 
kategoritanım
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR