Yedi Türlü Baharat Nedir? Yedi Türlü Baharat Nerede Kullanılır

Yedi Türlü Baharat Nedir? Yedi Türlü Baharat Nerede Kullanılır

Yedi Türlü Baharat Nedir? Yedi Türlü Baharat Nerede Kullanılır

Eşsiz bir baharat karışımı olan yedi türlü baharat, köfte baharatı olarak da bilinir. Özellikle ete yakışan baharatların öğütülerek karıştırılmasıyla meydana getirilen bu baharat türü, yemeklere sihirli bir dokunuş katar. Başta köfte olmak üzere tüm et yemeklerinde, sebze yemeklerinde, farklı tariflerde kullanılabilir. Lezzetli köfte yapmanın sırrı baharat ayarında gizlidir. 7 farklı baharattan oluşan köfte baharatı aroma dengesini tam olarak köfteye işleyen özel bir karışımdır. Bu baharatta sadece farklı baharatlar sadece bir araya getirilip karıştırılmaz. Hepsinin hazırlanışı ve karışım oranı ustalık isteyen bir şekilde ayarlanır. Yedi türlü baharat çeşitleri yöresel tariflere göre değişebilir. Tür mutfağında 300’den fazla köfte çeşidi vardır. Temelde bu köftelerin lezzet farkını baharatlar ve harcın hazırlanışı belirler.

Yedi Türlü Baharat Karışımı Hangi Baharatlardan Oluşur?

Yedi türlü baharatı çok güzel bir şarkı olarak düşünebilirsiniz. Her bir baharatı bir nota olarak düşündüğünüzde notaların muhteşem uyumunun, şarkıyı şarkı yaptığını anlayabilirsiniz. Bakın yedi türlü baharat hangi notalardan yanı hangi baharatlardan oluşuyor;

Bu karışımın farklı versiyonları da bulunur. Muskat, kimyon, yenibahar, karabiber, karanfil, tarçın ya da kişnişten oluşan yedi türlü baharat ya da kişniş, kekik, kimyon, yenibahar, kırmızı tatlı toz biber, acı toz biber veya nane şeklinde karışımlar da tercih edilebilir. Yedi türlü baharat fiyatları baharat içeriğine göre değişir. 

Yedi Türlü Baharat Hangi Yemeklerde Kullanılır

Köfte baharatı olarak bilinen yedi türlü baharat, aslında birçok yemeğin gizli kahramandır. Et sote, tavuklu sebzeli türlü, ciğer ezme, kâğıt kebabı, sini kebabı veya çiğköfte gibi birçok yemekte kullanılan yedi baharat, acuka yapımında ve kahvaltılık olarak da kullanılır. 25 yıllık firma deneyimiyle taze ve organik baharat çeşitlerini el değmeden tüketiciye ulaştıran Aksoy Baharat yöresel kaliteyi yaşatır. En uygun baharat çeşitleri ile sitemizden baharat çeşitlerini taze ve organik ürün garantisiyle sipariş edebilirsiniz. Toptan fiyatına satış olanaklarımızdan yararlanarak güvenilir, doğal ve kaliteli ürünleri sofranıza davet edebilirsiniz.

Aynı zamanda Aksoy Baharat Blog sayfasını ziyaret ederek Toz Tarçın Faydaları Nelerdir? Toz Tarçın Nerelerde Kullanılır? yazısına ve Kişniş Faydaları Nelerdir? Kişniş Neye İyi Gelir? yazılarına ulaşarak bu ürünlerin özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Etiketler: yedi türlü baharat
Mayıs 18, 2021
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR