Papatya Çayının Faydaları Papatya Çayı Ne İşe Yarar?

Papatya Çayının Faydaları Papatya Çayı Ne İşe Yarar?

Papatya Çayı Ne İşe Yarar

Baharın geldiğini müjdeleyen papatya güzel bir çiçekten çok daha fazlasını ifade ediyor. Güzelliğini şifa gücüyle taçlandıran papatyanın çay olarak tüketilmesinin sağlığa sayısız faydası var. Anavatanı Türkiye olan papatyanın, Osmanlı’da sultanlar tarafından cilt güzelliği için kullandığı biliniyor. Papatya çayının sakinleştirici, yatıştırıcı etkisi stresli zamanların doğal şifasıdır. Papatyanın içeriğinde bulunan apigenin uykusuzluğa iyi gelen bir antioksidandır. Uyku kalitesini artıran papatya çayı dinlenmiş ve zinde uyanmanızı sağlar. Günlük olarak tüketilen papatya çayı çeşitleri birçok rahatsızlığa iyi gelir. Günde bir fincan papatya çayı içmek için çok fazla neden var;

  • Uyku kalitesini artırır.
  • Sindirim sorunlarına iyi gelir.
  • Kansere karşı potansiyel bir koruyucudur.
  • Kan şekeri seviyelerini dengelemeye yardımcı olur.
  • Kalp sağlığı üzerinde olumlu etkileri vardır.
  • Cilt sağlığını iyileştirir.
  • Stresi ve kaygıyı azaltır.
  • Adet dönemi kasılmalarını hafifletir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Papatya Çayı Nasıl Demlenir En Sağlıklı Nasıl Tüketilir

Öncelikle doğal yöntemlerle kurutulmuş katkısız papatyalar tercih edilmelidir. Organik ve taze olmayan bitki çaylarının şifalı etkilerinden yararlanılamaz. Papatya çayından bir tatlı kaşığı kaynamış suya ekleyerek demleyebilirsiniz. 10 dakika demlenmesini bekledikten sonra içebilirsiniz. Ancak demliğiniz porselen olursa çok daha iyi olur. Ayrıca çeşme suyu kullanmamanız gerekir. Papatya çayını ocakta kaynatmayacaksınız. Kaynamış suya ekleyeceksiniz. Günde 2 fincan içmek ideal bir ölçüdür. Yatmadan önce içerseniz uykuya daha rahat dalabilirsiniz. Ayrıca papatya çayını soğutup pamukla gözlerinize masaj yapabilirsiniz. Gözlerdeki şişkinliği ve yorgunluğu alır. 

Doğal Ve Taze Papatya Çayı Nereden Alınır

Papatya çayını açık şekilde satılan yerlerden almamalısınız. Sağlığınız için kaliteli ambalajlanmış taze ve organik bitki çaylarını tercih etmelisiniz. Aksoy Baharat olarak 25 yılı aşkın bir süredir şifalı bitki çaylarını, saf ve doğal olarak tüketiciye sunuyoruz. Toptan satış bitki çayı fiyatları ile en iyi fiyat farkını yaşatıyoruz. Tamamen doğal yollarla kurutulmuş, katkısız, sağlıklı ürünlerin yanı sıra en uygun papatya çayı fiyatı ile bütçenize uygun alışveriş yapabilirsiniz. 25 yıllık firma güvencesiyle sitemizden şifalı bitki çaylarını ve daha fazlasını sipariş edebilirsiniz.

Tüm bunların dışında Aksoy Baharat Blog sayfasından diğer bir önemli kuruyemiş türü olan Adet Sancısını Hafifleten Şifalı Bitkiler ve Karabaş Otunun Faydaları Nelerdir? Karabaş Otu Çayı Nasıl Yapılır? yazısına ulaşabilirsiniz.

Etiketler: papatya çayı
Mart 29, 2021
Listeye dön