Mate Çayının Faydaları, Mate Çayı Neye İyi Gelir?

Mate Çayının Faydaları, Mate Çayı Neye İyi Gelir?

Yeşil altın olarak da bilinen yerba mate, 24 farklı vitamin içeriğiyle gerçekten altın değerinde bir şifalı bitkidir. Mate çayı bu eşsiz bitkinin yapraklarından elde edilir. Güney Amerika’nın popüler çayı olan mate, enerji veren etkisiyle gün içinde bedensel gücü artırır. Zinde ve enerji dolu olmak için mate çayı mükemmel bir doğal kaynaktır. Hem bedenen hem de ruhen arınmanızı sağlayacak mate çayının yaşam kalitenizi arttıracağını söyleyebiliriz. Taze ve orijinal mate çayı çeşitleri tercih edilirse yeşil altın denen bu bitkinin faydaları net şekilde hissedilebilir. Mate çayı ödem atma özelliğiyle de oldukça fark yaratan bir bitki çayıdır. 

Mate Çayının Sağlığımıza Faydaları Nelerdir

Mate çayında yeşil çaya göre %90 daha fazla antioksidan bulunur. Kafein içeriği ile yorgunluğu alır ve zinde olmayı sağlar. Bilimsel araştırmalar mesane ve gırtlak kanserini yavaşlattığını da ortaya koymuştur. Mate çayının eşsiz faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Ödem ve şişkinliği giderir.
  • İdrar söktürücüdür.
  • İştah kesicidir.
  • Diyabetli kişilerde kan şekerini düşürür.
  • Bağışlılık arttırıcı özelliği ile virüslere karşı direnç sağlar.
  • Yaşlanma belirtilerini azaltır.
  • Bağırsakları temizler ve mideyi rahatlatır.
  • Stresi ve gerginliği alır.
  • Dinamik hissettirir vücuda enerji verir.
  • Kalp hastalıklarından korur.

Orijinal Mate Çayı Nereden Alınır

Bu tür tropik bitkiler belli coğrafi koşullarda yetişir. Mate çayı popüler olduğundan beri piyasada sahte ürünler de türemiştir. Mate çayını kesinlikle organik ve taze olarak almalısınız. Organik ve sağlıklı bitki çaylarını 25 yıllık deneyimle sizinle buluşturan Aksoy Baharat olarak orijinal mat çayı dahil tüm bitki çayı çeşitlerimizi online siparişle, el değmeden gönderiyoruz. Organik ve sağlıklı bitki çaylarımız arasında yer alan orijinal mate çayı fiyatı konusunda da en iyi fiyat ayrıcalığını yaşatıyoruz. Toptan fiyatına organik ürünleri satışa sunarken tüketici dostu sağlıklı koşulları sağlıyoruz. Sitemizden online sipariş verirken en uygun bitki çayı fiyatları ile organik ve taze ürün kalitesini bir arada yaşayabilirsiniz. Yaşam kalitenizi arttıracak sağlıklı, şifalı, doğal ve taze bitki çayları sayfalarımızdan rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

Aynı zamanda Aksoy Baharat Blog sayfasından Rezene Çayı Faydaları Rezene Çayı Ne İşe Yarar yazısı ve Adaçayı Faydaları Adaçayı Neye İyi Gelir? yazısına ulaşabilirsiniz.

Etiketler: mate çayı
Nisan 19, 2021
Listeye dön